Ekskursija uz Gaujas Nacionālo parku

Publicēts: 

Ekskursija uz Gaujas Nacionālo parku
Kādā rudenīgā dienā devāmies uz Gaujas Nacionālo parku. Šajā dienā rudens mums dāvāja burvīgu laiku pastaigai un dabas vērošanai Līgatnē. Limbažu novada speciālās pamatskolas audzēkņiem un Vides pulciņa dalībniekiem bija iespēja vērot dzīvniekus, ko varējām aplūkot 2 km garajā gājienā pa dabas taku.
Pirmās mūs sagaidīja lustīgi lēkājošās vāveres un norādīja uz caunu būriem, kuru iemītnieces gan bija mazliet kūtrākas un uzmanīgākas.
Tālāk taka vijās gar lāču mājām, kur lāči mūs sveicināja gan pa gabalu, gan tuvumā, bet šķita, ka tie gatavojas ziemas miegam, jo kustības bija lēnas un likās, ka pat pagriezt galvu uz apmeklētāju pusi tiem sagādā piepūli. Lācenīte Ilzīte gan šķita veikla, jo ātri iegāja meža ielokā un paslēpās no apmeklētāju skata.
Mežacūku ģimene mūs sveicināja visā godībā- tēvs cienīgi nāca pretī pirmais , vedot aiz sevis mazos bērnus, bet mamma noslēdza šo gājienu.
Paldies dāsnajai dabai un saulainajam rudenim, kas mūs priecēja arī ceļā, rādot koku krāsainās lapas un sveicinot ar vēl spožiem saules stariem, kas šo ekskursiju padarīja patiesi krāšņu un veldzējošu līkločainajos Gaujas krastos!