Lieldienas

Publicēts: 

Domājat, ka darbošanās virtuvē un svētku gatavošana ir tikai sieviešu un meiteņu pienākums?
Nekādā gadījumā! Mūsu brašie puiši no 6.c – 9.c klasei visus gatavošanās darbus paveica paši. Tagad svētku oliņas ir gatavas piedalīties skolas olu kaujās un oliņu ripināšanā!
Lai oliņas zeltainās kā saulīte debesīs!
 
Kaut arī saulīte mūs neiepriecē šajās dienās ar saviem saules stariem, tad izvēlamies ienest saulīti skolā, krāsojot dzeltenas un saulainas oliņas! 1.c – 5.c klases bērni kopā ar savām skolotājām izmēģināja kā ir krāsot oliņas ar dabas materiāliem un, cik skaistas gaišas oliņas iznāk, ja tiek izmantotas īpašas olu krāsošanas krāsiņas. Kad jau darbiņš padarīts, tad jāņem oliņas līdz un jānes ārā, varbūt saulīte atsauksies un paspīdēt no mākoņa maliņas!

Nez kas tas bija par Īpašu Lieldienu zaķi, kurš mūsu skolas skolotāju istabā atstāja šādas olas?!
Izrādās, ka šis zaķis nemaz nebija jāmeklē tik tālu! Patiesībā tie bija vairāki zaķi uzreiz! Šīs, īpaši izturīgās olu cīņu kaujinieciskās olas, izgatavoja profesionālās apmācības (koksnes materiālu apstrādātājs) 1. un 2. kursa skolnieki kopā ar savu skolotāju Uldi Vāveru.
Ar šādām, augstas izturības olām, ikviens cīnītājs kļūs par uzvarētāju (ja netiks atklāta viltība)!
Lai Lieldienās stipras oliņas!
 
Lai skaistajām, krāsotajām oliņām būtu tikpat skaista vietiņa kur sagaidīt Lieldienas, tad 1.a un 1.b klases bērniem bija jāpaveic divi ļoti atbildīgi uzdevumi.
1. uzdevums bija, izrotāt un satīt katram savu svētku oliņu, lai varētu to vārīt krāsošanas katlā. Ar šo uzdevumu visi tika galā ļoti labi un skolēniem, aktīvi rosoties, neviena ola nesaplīsa.
2. uzdevums bija, pagatavot skaistu un dekoratīvu paliktnīti, kurā oliņas iesēdināt. Tā kā olu māmiņa ir vista, tad skolēni no brūnajām olu kastītēm izgatavoja krāsainas vistu ligzdiņas.
Saliekot kopā abus paveiktos uzdevumus, iznāca ļoti skaists rezultāts!
Lai visiem raibas un saulainas Lieldienas!
 
Ja gribat zināt kā pareizi un pēc tehnoloģijas krāsot olas, tad jums šajā jautājumā var palīdzēt mūsu skolas 1. kursa (virtuves darbinieks) meitenes: Ginta Anna Štolce un Elizabete Jirgena, kopā ar viņu skolotāju Žaannu Šišlo. Šodien ļoti centīgi, skolas mācību virtuvē, tapa sīpolu mizās vārītas Lieldienu olas. Olu iesaiņošanas process bija gan ļoti atbildīgs, gan arī jautrs! Un rezultātā – daudz skaistu, raibu Lieldienu oliņu!
Lai raibulītes ir izturīgas olu kaujās!
 
Mūsu skolas pašus mazākos ķiparus šodien negaidīti pārsteidza Lieldienu zaķis! Laikam jau sācis pildīt savus svētku zaķa pienākumus, lai paspētu līdz Lieldienām. Prieks, ka viņš sācis ar mūsu pirmsskolas grupiņas “Bitītes” bērniem! Bērniem vajadzēja sameklēt tuvējos kokos Lieldienu zaķa atstātos pārsteigumus. Saldais pārsteigums un svētku sveiciens lika pasmaidīt ikvienam.
Bet tas vēl nebija viss. Kopā ar skolotājām Kitiju Rebaini un Madaru Ansoni viņi sagatavoja un krāsoja savas Lieldienu oliņas. Olu rotāšanas process bija radošs, vārīšanas laiks – nepacietības pilns, bet atvēršanas un gala rezultāta ieraudzīšana bija līksmu gaviļu un sajūsmas pavadīts! Tagad grupiņas zaķu saimei ir daudz skaistu un krāsainu oliņu! Svētku prieks var sākties!!!
 
Siltas un saulainas Lieldienas!